Żywienie psa

karma-dla-psa

Osoby posiadające w swoim domu jakiekolwiek zwierzątko, doskonale wiedzą, że wiąże się z tym sporo obowiązków. Ale te obowiązki to dla miłośników czworonogów sama przyjemność;  nie ma bowiem nic milszego niż pies czy kot witający swojego pana po długiej rozłące.

Własne legowisko

Najwięcej hodowanych zwierząt to psy.

Zwierzęta te, w domu powinny mieć swój prywatny kąt, gdzie mogą odpocząć po długim spacerze, przespać się lub po prostu poleżeć i poobserwować codzienną krzątaninę swojego państwa.

Psy powinny też mieć swoje zabawki, szczeniaki chętnie bawią się gumowymi piszczącymi przedmiotami, starsze psy z chęcią będą obgryzać kawałek drewnianego konara lub zaaportują patyk czy piłkę tenisową.

Jednak zabawa i dom to nie wszystko. Najważniejszą rzeczą jest jedzenie.

Karma dla psa

Dieta psa powinna być urozmaicona. Młody pies w zasadzie zje wszystko to co człowiek, ale nie wszystko jest dla niego dobre. Młode i starsze psy powinny więc być żywione karmą, specjalnie dla nich przystosowaną.

Dobra karma dla psa zawiera mnóstwo mikroelementów, witamin i składników odżywczych co jest bardzo ważne dla ich sierści, zębów i oczu. Obojętnie czy będzie to mokry pokarm – w formie konserwy, czy suche chrupki, taka zbilansowana karma na pewno będzie smakować każdej rasie psa.

Oprócz zwykłej karmy pies może spożywać różne przekąski, a także obgryzać duże kości wieprzowe lub wołowe.

Karmy suche należy przechowywać w miejscach przewiewnych, karmy w postaci konserw, w miejscach chłodnych.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours