Ogrodzenie elektryczne dla psa i kota. Jak działa? Czy jest bezpieczne?

Estimated read time 2 min read

Niewidzialne ogrodzenie elektryczne przeznaczone dla zwierząt może zapobiegać ucieczkom i wchodzeniu do zakazanych stref. Jak dokładnie działa taki system? Czy jest bezpieczny dla psów i kotów?

Ogrodowe ogrodzenia elektryczne dla zwierząt

Bardzo często ogrodzenia elektryczne kojarzą się z elektrycznymi pastuchami stosowanymi w celu zabezpieczania pól. Systemy ogrodzeniowe dedykowane dla zwierząt domowych mają jednak inny wygląd oraz działanie.

Systemy ogrodzeń elektrycznych dla psa i kota składają się z centrali zasilającej i nadajnika, drutu ogrodzeniowego oraz obroży dla zwierząt. Drut umieszczany jest w gruncie – wyznacza granice oraz strefy, które nie są dostępne dla zwierzęcia, na przykład basen, klomby z kwiatami.

Elektryczne ogrodzenie dla domowego pupila – jak to działa?

Elektryczne ogrodzenie dla kota i psa działa na zasadzie ostrzeżenia sygnałem dźwiękowym oraz impulsem korekcyjnym.

Gdy zwierzę wejdzie do pierwszej strefy ostrzegawczej, jego obroża wydaje dźwięk. Gdy znajdzie się w drugiej, obroża generuje impuls elektryczny, który pomaga w nauce poprawnych zachowań.

Ogrodzenia elektryczne dla zwierząt – zalety:

  • zapobiegają ucieczkom
  • uczą posłuszeństwa
  • chronią rośliny w ogrodzie
  • zabezpieczają inne strefy, na przykład basen

Czy ogrodzenie elektryczne jest bezpieczne?

Generalnie, ogrodzenie elektryczne dla psa i kota jest bezpieczne. W systemach stosuje się niskie napięcia, które nie zagrażają również człowiekowi.

Wobec tego niewidzialne ogrodzenia dla kota i psa mogą być bardzo dobrym wyborem dla każdego właściciela niesfornego pupila.

You May Also Like

More From Author