Jak oduczyć psa kopania w ogródku?

Estimated read time 2 min read

Najlepszy przyjaciel człowieka potrafi doprowadzić do białej gorączki swoim niefrasobliwym zachowaniem. Ileż to razy właściciele szczekających czworonogów załamywali ręce nad zniszczonym ogródkiem i przekopanym trawnikiem. A przecież pastuch dla psa bardzo szybko nauczy pupila moresu.

pastuch dla psa w doskonałej ofercieBez dwóch zdań posiadanie zwierzaka w domu ma wiele pozytywnych aspektów. Jest to przyjaciel osób samotnych, domownik, maskotka dla dzieci, wreszcie ochroniarz posesji. Dzięki swojej inteligencji psy potrafią spełniać się w rozmaitych rolach.

Mroczna natura

Psia natura ma również swoje mniej akceptowalne zachowania. Szczekający pupil nie będzie raczej zwracał uwagi na podział posesji na trawnik, ogródek czy grządki. Cały ten teren będzie traktował, jak swój. I dobrze, jeśli dzięki temu będzie go chronił. Gorzej jeśli wszędzie będzie kopał dołki, a rabaty traktował jako idealne dywaniki do wygrzewania się w słońcu.

Niestety często tak właśnie bywa. Na nic zdają się prośby, próby przekupstwa smakołykami, czy nawet krzyki i pogonie z miotłą w dłoni. Pies i tak zrobi swoje, kiedy właściciel nie będzie patrzył. Jedyne, co można postanowić, to nauczyć pupila, że do pewnych stref nie ma on po prostu dostępu. Do takiej nauki idealnie nadaje się pastuch dla psa.

Pastuch dla psa

Urządzenie składa się zwykle z jednostki sterującej, połączonej kablem z przewodem izolowanym, który służy do wyznaczania strefy nieprzekraczalnej dla psa. W komplecie znajduje się również obroża z nadajnikiem, którą zakłada się pupilowi. Kiedy zwierze zbliża się do wkopanego w ziemi przewodu izolowanego, elektroniczna obroża generuje impuls elektryczny. Impulsy wytwarzane są dopóty, dopóki pies znajduje się w chronionej strefie, zmuszając pupila do szybkiej ucieczki.

Urządzenie działa pod napięciem 12 volt, więc jest zupełnie bezpieczne, nawet w przypadku przerwania przewodu izolowanego. Impulsy, generowane przez obrożę, są zupełnie nieszkodliwe dla czworonoga. Cały system szybko, łatwo i skutecznie nauczy psa, gdzie kończy się jego terytorium, a przydomowy ogródek przestanie wreszcie przypominać poligon wojskowy.

You May Also Like

More From Author