Obroża czy szelki – co wybrać?

Estimated read time 2 min read

Posiadanie psa wiąże się z tym, że musimy go wyprowadzać na spacery. Żeby jednak spacer z psem mógł się odbyć, musimy kupić potrzebne akcesoria spacerowe. Pierwszą i niezbędna rzeczą jest smycz. Może być to klasyczna, w postaci linki lub ta automatyczna. Następnie musimy wybrać szelki bądź obroże, w zależności od naszego psa.

Obroża czy szelki?

Wybór szelek bądź obroży musimy zacząć od wybrania rodzaju smyczy, którą chcemy używać. Z automatyczną smyczą możemy łączyć jedynie szelki. Wywiera ona napięcie, które połączone z obrożą może wywoływać dyskomfort u psa. Obroża daje nam większą kontrolę nad psem. Dlatego jest ona zalecana dla psów dużych ras. Dla małych psów najlepszym wyborem będą szelki. Dzięki temu w razie zagrożenia w łatwy sposób podniesiemy psa na smyczy do góry. Przyda się to, kiedy nasz pupil spotka na swojej drodze nieprzyjaźnie nastawionego psa.

Obroża LED dla psa – sposób na lepszą widoczność

Zimowe dni są dość krótkie i nawet w czasie popołudniowych spacerów na dworze jest ciemno. Obroża LED pozwala zarówno nam, jak i innym dostrzec naszego psa z dużej odległości. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko potrącenia go przez samochód. Dodatkowo kiedy spuścimy psa ze smyczy, będziemy wiedzieć gdzie on się znajduje. Taka obroża będzie dobra nawet jeśli mamy swój ogród. Plusem jest to, że światło z obroży można dostrzec nawet z dużej odległości. Zarówno obroże, jak i szelki możemy kupić w wersji z odblaskami, dlatego niezależnie co wybierzemy możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszego pupila.

Artykuł powstał na podstawie strony: https://www.obroza-elektryczna.pl/swiecace-obroze/

You May Also Like

More From Author