Kiedy warto zdecydować się na szambo ekologiczne

Estimated read time 2 min read

Coraz częściej szamba ekologiczne zostają wybierane na działkach budowlanych, które nie posiadają przyłącza kanalizacyjnego. Jest to rozwiązaniem pomiędzy przydomową oczyszczalnią ścieków a tradycyjnym szambem. Wyróżniają się wyjątkową odpornością i dużą szczelnością. Jednakże, zanim podejmiemy decyzje o budowie takiego szamba wato się dowiedzieć, czym ono właściwe jest? Po dłuższym namyśle zaczynają nam się pojawiać to coraz nowsze pytania. Ile kosztuje utrzymanie oraz budowa? Jakie są wady i zalety oraz wiele innych.

Co to jest szambo ekologiczne?

Po pierwsze szamba ekologiczne są zbiornikami bezodpływowymi. Ich montaż przeprowadza się z wcześniej zakupionych prefabrykatów. I właśnie to go drastycznie odróżnia od rozwiązań tradycyjnych. Posiadają taką samą zasadę działania. Rozwijając ten aspekt, pracują poprzez gromadzenie ścieków, które należy raz na pewien okres czasu wywieść pojazdem asenizacyjnym. Często określenie „przydomowa oczyszczalnia ścieków” stosowane jest zamiennie z „szambo ekologicznie”. Jednakże oba te pojęcia mają różną merytorykę. Popularnym wariantem przydomowej oczyszczalni ścieków jest oczyszczalnia z drenażem rozsączającym. W skład jego budowy wchodzi zbiornika do wstępnego oczyszczania ścieków oraz kładu drenów. Więcej szczegółów można znaleźć na Bioires.pl.

Szambo ekologiczne

Rodzaje szamb ekologicznych

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje szamb ekologicznych z tworzywa sztucznego oraz z betonu. Jak już widać po samych nazwach różnią się materiałami, z jakich zostały zbudowane. Każde z nich wyróżnia się osobistymi atutami. Wariant z tworzywa sztucznego poleca się stosować na działkach ze studnią wodą pitną. Natomiast drugi rodzaj idealnie się spisze w przypadku użytkowania przez kilkuosobową rodzinę.

More From Author