Na co zwrócić uwagę wybierając nowe legowisko dla psa?

Estimated read time 2 min read

Aby wybrać solidne legowisko dla psa na lata, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd i cenę, ale również na wiele innych elementów, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które poszukują nowego legowiska dla psiaka, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie modele postawić.

Na co zwrócić uwagę?

legowisko dla psa

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby legowisko dla psa dopasować nie tylko do zwierzaka, ale również do wolnej przestrzeni w domu. W dużych mieszkaniach można oczywiście postawić na większe legowiska o bardzo skomplikowanym kształcie. Przy mniejszym metrażu każdy centymetr się liczy, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na rozmiar. Ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na sposób prania legowiska. Unikać należy materacy, które nie mają zdejmowanego pokrowca. Niestety nie wszystkie materace zmieszczą się do pralki.

Czym wyróżnia się dobre legowisko?

Porządne legowisko dla psa charakteryzuje się wysokiej jakości wykonaniem w dbałości nawet o najmniejsze detale. Unikać należy legowisk od mało znanych producentów, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Jeżeli chodzi o materiał, to doskonale sprawdzi się poliester, polar albo ekoskóra. Dobre legowisko musi być również wytrzymałe na psie pazury. Niektóre psiaki potrafią naprawdę nieźle rozrabiać, dlatego też niskiej jakości leże, może nie przetrwać pierwszej nocy.

You May Also Like

More From Author