Jak uniknąć wysypywania żwirku z kuwety dla kota?

Każdy właściciel kota wie, jak trudne może być utrzymanie czystości w kuwecie oraz poza nią. Niektóre ze zwierząt zakopują nieczystości dość długo i mocno, co powoduje, że żwirek znajduje się nie tylko w kuwecie, ale także w całej łazience. To niezwykle uciążliwe zjawisko, ale da się mu zaradzić. Wystarczy poszukać odpowiednią kuwetę dla kota z wysokim brzegiem lub zamykanej.

kuwety dla kotaKuweta z wysokim brzegiem stanowi większe zabezpieczenie przed wysypywaniem żwirku. Nie zawsze jednak okazuje się wystarczająca. Z tego powoduje lepiej zdecydować się na zamykaną kuwetę dla kota. Może się jednak okazać, że pupil nie chce z niej korzystać. W takiej sytuacji warto wybrać model, z którego możliwe jest wypięcie drzwiczek oraz częściowe uchylenie górnej części. To powinno pomóc. Poza tym, tak otwarta kuweta nie będzie się kojarzyć kotu z transporterem. Warto o to zadbać. Przy zmianie kociej toalety warto przesypać nieco zabrudzonego żwirku do nowego modelu. To pomoże pupilowi szybciej przyzwyczaić się do przedmiotu.

Czy są inne sposoby na uchronienie się przed rozsypywanym żwirkiem?

Niektóre z kotów roznoszą żwirek na łapkach. Warto wtedy postawić prze kuwetą (zarówno otwartą jak i zamkniętą) wycieraczkę. Należy wsunąć ją delikatnie pod kocią toaletę, żeby się nie przesuwała. Materiał, z jakiego wykonana jest wycieraczka pozwoli kotu oczyścić łapki ze żwirku i nie roznosić go po całym domu. Połączenie krytej kuwety z wycieraczką powinno uchronić każdego właściciela kota przed żwirkiem na podłodze.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours