GPS – pies pod kontrolą

gps-dla-psa

Zagubiony pies to trudne chwile dla właściciela. To także trudny czas dla samego zwierzęcia, które nie potrafi znaleźć powrotnej drogi do domu. Zabłąkane w mieście lub w nieznanym terenie poza miastem, narażone jest na wiele niebezpieczeństw. Aby zapobiec tym trudnym sytuacjom, warto zaopatrzyć pupila w GPS dla psa.

Funkcje lokalizatora GPS

GPS to przede wszystkim nadajnik, który mocuje się np. na obroży psa. Przesyła on informacje o położeniu zwierzęcia za pośrednictwem sygnału satelitarnego. Możliwość odczytania danych na mapie dają aplikacje np. na smartfona.

Nadajniki są lekkimi konstrukcjami, które nie obciążają zwierzęcia. Mogą być wodoszczelne, co w przypadku niesprzyjającej pogody lub mokrego terenu zapobiegnie awarii urządzenia i nie uniemożliwi odnalezienia psa.

Niektóre z urządzeń pozwalają na korzystanie, prócz sygnału GPS, także z sygnału GSM, a więc dostępnego dla telefonów komórkowych. Nadajnik wyposażony w kartę SIM może wysłać na numer właściciela aktualne współrzędne dotyczące położenia psa.

Dobre mocowanie

Najwygodniejszym sposobem wyposażenia pupila w GPS jest zamontowanie urządzenia na obroży. Najpopularniejsze modele GPS dla psa to rozwiązania, które mocuje się na obrożę lub które są w nią  wbudowane. Dobre mocowanie jest szczególnie istotne z przypadku bardzo aktywnych i silnych psów, ponieważ uniemożliwia ono lub w dużym stopniu zapobiega utracie nadajnika.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours