Spacer z psem – szelki Easy Walk

szelki-easy-walk

Nauczanie psa spokojnego chodzenia bez ciągnięcia smyczy może być prawdziwym wyzwaniem. Spacery z szarpiącym i ciągnącym smycz zwierzęciem mogą zmęczyć – bez względu na to, czy będą to małe pieski, obdarzone ogromną ciekawością i energią, czy też duże niesforne zwierzaki, które ciągnąc z dużą siłą mogą spowodować uraz czy nawet wypadek.

Spacer może być łatwy

Rozwiązaniem tego problemu mogą być wygodne szelki Easy Walk. Ich budowa pozwala na przypięcie smyczy z przodu, na klatce piersiowej psa. W odróżnieniu od tradycyjnych szelek, w których smycz mocowana jest od góry i wymaga podczas hamowanie psa użycia siły, w szelkach easy walk zwierzę nie ma możliwości ciągnięcia, ponieważ jest automatycznie odwracany w stronę właściciela. Ten sposób prowadzenia zwierzęcia odzwyczaja go od szarpania, nie wymaga przy tym siły i ogranicza stres obu stronom.

Ważny jest rozmiar

Aby szelki Easy Walk skutecznie pełniły swoją rolę, muszą być dobrze dopasowane. Przed wyborem należy zmierzyć psa – miarę pobieramy pionowo w klatce piersiowej zaraz za przednimi łapami.

Po założeniu szelek psu można odpowiednio wyregulować oba paski składające się na szelki. Obręcz za łapami powinna leżeć na tyle szczelnie, aby móc pod nią wsunąć ciasno dwa palce, natomiast pasek biegnący z przodu klatki piersiowej nie powinien być ani zbyt ciasny, ani nadmiernie luźny. Na końcu do kółeczka zamontowanego z przodu dopina się smycz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours