Co trzeba wiedzieć kupując kaganiec dla psa?

kaganiec-dla-psa

Kaganiec dla psa kojarzy się zwykle z karą czy agresywnością. Tymczasem niekiedy jest to obowiązek np. podróżowania komunikacją publiczną.
Kaganiec dla psa wykonywany jest z wielu różnych materiałów. Jednymi z najpopularniejszych modeli są kagańce metalowe. Pozwalają one zwierzakowi swobodnie oddychać, a przy tym są wytrzymałe i bardzo łatwe do czyszczenia. Jednak metal jest też ciężki i wrażliwy na zmiany temperatury. Niektóre jego rodzaju poza tym szybko mogą rdzewieć.

Alternatywą dla kagańców metalowych są te wykonane ze skóry naturalnej bądź ekologicznej. Mogą mieć dwie formy – klasyczną i zabudowaną. Te klasyczne swoją konstrukcją przypominają kagańce metalowe. Z kolei modele zabudowane są polecane w przypadku psów agresywnych. Kagańce skórzane są jednak generalnie lekkie i dają psu dość dużą swobodę poruszania się. Są także trwałe.

Ciekawym rozwiązaniem są także kagańce plastikowe, a więc wykonane z tworzywa sztucznego. To przede wszystkim alternatywa dla kagańców metalowych. Są produkowane z tworzywa sztucznego, dzięki temu są lekkie i nie podrażniają pyska zwierzaka. Ponadto są dość elastyczne i mało wrażliwe na zmiany temperatury. Nietrudno je także czyścić. Z drugiej strony plastik może szybko się zepsuć, złamać czy ulec uszkodzeniu. Dlatego też na ogół takie kagańce dla psów należy regularnie wymieniać na nowe. Warto jednak pamiętać, że ich cena nie jest zbyt wygórowana.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours