Czy warto zainwestować w kuwetę dla psa?

kuweta-dla-psa

Kuwety dla psa to stosunkowa nowość na rynku. Tymczasem takie akcesorium może się okazać bardzo przydatne zwłaszcza w przypadku szczeniaków. Mają one bowiem o wiele częstsze potrzeby fizjologiczne i na ogół nie są w stanie ich jeszcze kontrolować. Dopiero poznają świat i dopiero z czasem zaczynają się uczyć pewnych zachowań. Dlatego doskonałym rozwiązaniem na samym początku tej drogi może być właśnie kuweta dla psa. Taka nauka procentuje w przyszłości.

Dostępne obecnie na rynku kuwety dla psa wykonywane są z wytrzymałego plastiku. Całość jest skonstruowana tak aby, pies podczas załatwiania swojej potrzeby nie ubrudził się czy nie zamoczył swoich łap. Co ciekawe, wiele modeli posiada dodatkowo pionowy wskaźnik, który imituje drzewo czy krzaczek. Psy, jak wiadomo, lubią załatwiać swoje potrzeby pod drzewami czy krzewami. Zadaniem wskaźnika jest więc zachęcenie ich do skorzystania z kuwety. Jednocześnie całość wykończona jest gumą, tak aby nie ślizgała się w żadnym momencie użytkowania.

Warto jednak pamiętać o tym, aby z kuwety nie korzystać zbyt długo. Wraz z upływem czasu szczeniaka należy zacząć uczyć załatwiania się podczas spacerów czy w ogrodzie. Jeśli będzie się z tym zwlekać, nauka może iść dość opornie. Poza tym pies do prawidłowego rozwoju potrzebuje również aktywności na świeżym powietrzu. W tym przypadku więc spacery są jak najbardziej wskazane i to z różnych względów.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours