Zalety i wady kuwety samoczyszczącej

Estimated read time 2 min read

Coraz częściej słyszymy u kuwetach samoczyszczących, które mają znacznie ułatwiać zachowanie czystości oraz podnieść komfort życia każdego miłośnika kotów. Choć ich cena może zdziwić, reklamowane są jako luksusowe.

Plusy i minusy kuwet samoczyszczących:

Zalety:

  1. Zachowanie czystości – kuweta wyposażona jest w specjalny silniczek oraz czujniki, a także ma wbudowane diody. Dzięki bateriom lub akumulatorowi, po wyjściu kota z kuwety rozpoczyna się proces przesiewania żwirku. Odchody spadają do specjalnego pojemnika, który wyłożony jest siatką. Raz na około dwa tygodnie wystarczy go wymienić, o czym przypomni dioda. Nie trzeba używać łopatki ani codziennie sprzątać kuwety,
  2. To inteligentne urządzenie – kuweta podświetli specjalną diodę, gdy trzeba będzie uzupełnić żwirek lub usunąć worek z nieczystościami,
  3. Kuweta samoczyszcząca kompatybilna jest z wieloma typami żwirków, nawet tymi tańszymi
  4. Brak przykrego zapachu, który jest zasługą specjalnych filtrów

Wady:

  1. Wysoka cena – kuwety samoczyszczącej kosztują przynajmniej kilkanaście razy więcej od zwykłych. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych, co jest bardzo dużym wydatkiem.Warto jednak wiedzieć, że są tańsze modele kuwet, które nie wymagają używania łopatki, a odpowiedniego obrócenia kuwetą, która przesieje czysty żwirek od zanieczyszczeń, wciąż jednak wymagają więcej „pracy” od tych w pełni zautomatyzowanych.
  2. Kuweta nie sprawdzi się w przypadku chorych kotów, które powinny mieć sprawdzane odchody by np. wykluczyć chorobę, kiedy nie ma nas w domu nie widzimy częstotliwości wizyt kota w toalecie.

Oryginalny design wielu kuwet samoczyszczących ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Istnieją modele podświetlane w nocy, co może niektórym przeszkadzać.

Każdy model kuwet ma swoje plusy i minusy. Kuwety, które czyszczą się same mogą stać się dużym ułatwieniem dla każdego, kto nie chce codziennie sprzątać. Ze względu na cenę, więcej osób sięga po tańsze modele, które ułatwiają czyszczenie.

You May Also Like

More From Author