Wybieramy klatkę dla swojego psa

Obecnie możemy liczyć na bardzo duży wybór, jeśli chodzi o zakup klatki dla psów. Mogą one być plastikowe, materiałowe czy też metalowe. Wybór tej właściwiej zależy przede wszystkim od tego, jakiej wielkości jest nasz czworonożny przyjaciel i w jakim jest wieku. Innej klatki potrzebować będziemy w przypadku bernardyna niż jamnika. Wiele osób traktuje ją nie tylko jako coś, co ma służyć do podróżowania z pupilem samochodem czy też samolotem, ale jako jeden z domowych mebli. Okazuje się, że po przyzwyczajeniu psa do klatki, bardzo chętnie w niej przebywa i traktuje jako swoje prywatne lokum. Na jaka zatem najlepiej się zdecydować?

Wybieramy klatkę dla swojego psa

Najczęściej wybieranym typem klatki dla psów są modele metalowe. Na ich korzyść przemawia z pewnością to, że są one trwałe i do tego o prawie połowę tańsze niż materiałowe. Ponadto są one łatwe w czyszczeniu i można również na nich coś postawić. W przypadku metalowych bezproblemowo można wyposażyć je w dodatkowe akcesoria w postaci misek, mat do leżenia czy też pokrowca przeciwdeszczowego w razie wystąpienia takiej potrzeby. Minusem tych metalowych jest jednak to, że są one ciężkie i niezbyt ładnie się prezentują. Co więcej, hałasują – szczególnie podczas ich transportowania. Innym rozwiązaniem jest klatka materiałowa, która jest znacznie lżejsza niż metalowa i ładniej wygląda. Tego typu klatki wyposażone są już w matę i kieszonki oraz są wodoodporne. Ponadto nie hałasują tak jak modele metalowe. Niestety są one droższe i łatwiej jest je zniszczyć. Są również trudniejsze w utrzymaniu czystości.

Jeśli klatka ma służyć wyłącznie do bezpiecznego transportu czworonoga, który nie jest zbyt duży, to jak najbardziej można postawić na model plastikowy. Transportery świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku podroży samochodem jak i samolotem. Są one twarde i wytrzymałe oraz stosunkowo lekkie.
Więcej na stronie Obroża-Elektryczna.PL

You May Also Like

More From Author