Obroża przeciw kleszczom – bezpieczne spacery

Estimated read time 2 min read

Pewność, że nasz domowy pupil znajduje się pod właściwą opieką, to bardzo ważny element posiadania zwierzaka. Jako odpowiedzialny właściciel czworonoga, powinniśmy więc zapewnić mu ochronę przed jednym z najdokuczliwszych pasożytów – kleszczem.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

obroża przeciw kleszczomKleszcz, aktywnie bytujący w polskich lasach, na łąkach czy nawet w wielkomiejskich parkach i ogrodach, to dokuczliwy pajęczak, groźny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Lubujące się w spacerach psy są natomiast szczególnie narażone na ich atak. Niechronione w żaden sposób zwierzę, potrafi przynieść z jednego spaceru nawet kilkanaście wędrujących po sierści pasożytów. Przenoszone w ten sposób choroby są na tyle niebezpieczne, że mogą doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu pupila lub nawet do jego śmierci, dlatego też o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej ochrony.

Łatwo dostępną i przede wszystkim skuteczną barierą, jest obroża przeciw kleszczom. Dopasowanie odpowiedniego jej rodzaju nie powinna tez nastręczać żadnych problemów, ponieważ pośród bogatej oferty dostępnych obróżek, każdy znajdzie coś dla swojego pupila.

Jak to działa?

Sięgając po obrożę przeciw kleszczom warto wiedzieć, jaki jest sposób jej działania. W zetknięciu z ciepłem psiej lub kociej skóry, obroża wydziela substancje odstraszające kleszcze zapachem lub, idąc o krok dalej, będące dla nich trucizną. W ten sposób zwierzę pozbywa się nie tylko potencjalnych pasażerów na gapę, ale i tych, którzy już zdążyli wejść na pokład. Warunkiem jest to, aby kleszcz nie zdążył wkłuć się w skórę jeszcze przed zastosowaniem ochrony.

Podsumowując, nikt nie zadba o naszego zwierzaka, jeśli my o tym nie pomyślimy. Obroża przeciw kleszczom może okazać się zbawienna i uchronić nas od przykrej konieczności leczenia psich czy kocich chorób przenoszonych przez te pasożyty.

You May Also Like

More From Author