Z jakiego tworzywa wybrać smycz dla psa?

Estimated read time 2 min read

Smycz to niezwykle istotny gadżet dla każdego czworonoga. Każdy właściciel powinien zadbać o to, aby jego pies był zadowolony i szczęśliwy podczas każdego spaceru.


Wybór smyczy na rynku z akcesoriami zwierzęcymi jest niezwykle bogaty, zatem każdy właściciel może wybrać idealnie pasującą smycz dla swego pupila. W niezwykle szerokiej ofercie znajdują się dobrej jakości smycze: skórzane, nylonowe i łańcuszkowe. Którą z nich warto wybrać?

obroza dla psaDelikatne smycze z naturalnej skóry

Smycz dla psa ze skóry jest bardzo delikatna i miła w dotyku. Akcesoria te niezwykle pięknie prezentują się na szyi każdego pieska. Ich wadą jest to, że większy nacisk i codzienne użytkowanie może doprowadzić do ich przetarcia się, a z czasem nawet do pęknięcia.

Trwałe i wytrzymałe smycze nylonowe

Smycze nylonowe są bardzo wytrzymałe, zatem nic dziwnego, że w ostatnim czasie cieszą się na rynku ogromnym popytem. Smycze te są bardzo wygodne podczas prowadzania psa, bowiem nie obcierają dłoni jego właściciela. Ponadto są one bardzo trwałe i niezawodnie służą przez szereg długich lat.

Trudne do rozerwania smycze łańcuszkowe

Dużym uznaniem wśród wielu wielbicieli czworonogów cieszą się tez smycze łańcuszkowe, które to są najmocniejszym rodzajem uwięzi zwierzęcia. Metalowe akcesoria są niezwykle trudne do rozerwania, nawet przez silnego i agresywnego psa.

Istotną wadą tych smyczy jest powodowanie licznych obtarć na ręce właściciela oraz brak elastyczności wskutek czego znacznie ciężej się nimi włada.

Wybór smyczy na rynku jest ogromny, zatem każdy właściciel może zakupić gadżet idealny dla swego zwierzęcia.

You May Also Like

More From Author