Czy szelki dla psa to dobry pomysł?

Każdy właściciel psa doskonale wie, jak bardzo ważne jest wychodzenie z nim regularnie na spacery. Aby jednak było to możliwe, koniecznie trzeba posiadać smycz, którą mocuje się z kolei do szelek lub obroży. Ostatnimi czasy szelki dla psa bardzo skutecznie wypierają tradycyjne obroże, lecz nadal wiele osób ma wątpliwości, czy taka forma jest dla psa odpowiednią. Jak to zatem wygląda w praktyce?

Wady szelek dla psaszelki dla psa

Wielu właścicieli czworonogów ma wątpliwości co do szelek dla psów, ponieważ ich odpowiednie dobranie stwarza im nie lada trudności. Powodem tego jest konieczność nie tylko zmierzenia obwodu szyi psa, jak ma to miejsce w przypadku obroży, lecz także szerokości klatki piersiowej, aby szelki mogły być dobrze zamontowane. Wielu właścicieli psów ma także wątpliwości, czy takie szelki nie będą powodowały, zmniejszenia kontroli nad psem. Obroża bardzo skutecznie go uspokaja, podczas gdy w szelkach może być on o wiele pewniejszy siebie, a co za tym idzie mocniej się szarpać. Sprawdź https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow/.

Zalet szelek dla psa

I choć wspomniane wady mogą faktycznie czasem stanowić problem, to jednak zalety tego rozwiązania całkowicie rekompensują powyższe problemy.
Zdecydowanie najważniejszą zaletą jest w tym wypadku fakt, że takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze dla psa, ponieważ całkowicie niweluje ryzyko jego podduszenia lub też uszkodzenia mu krtani podczas szarpnięcia. Jest to także o wiele większa wygoda dla psa, który dzięki temu o wiele bardziej będzie chciał spędzać czas ze swoim człowiekiem na spacerach.

You May Also Like

More From Author