Jak wybrać odpowiednią obrożę dla psa?

Estimated read time 2 min read

Pojawienie się w domu psa wiążę się nie tylko z nowymi obowiązkami w postaci np, regularnych spacerów, ale również stwarza konieczność zakupu wyprawki dla naszego czworonożnego przyjaciela. Jednym z jej najważniejszych elementów jest obroża, której właściwy wybór jest niezwykle ważny dla komfortu życia psiaka.

Do czego służy obroża?

Obroża posiada dwie podstawowe funkcje użytkowe. Przede wszystkim jest niezbędna do wyprowadzania psa na spacer, poprzez przymocowanie do niej smyczy. Dobrze dobrana jest dodatkowo bardzo pomocna w nauczaniu psa spokojnego zachowania podczas spacerów.

Drugą funkcją jest możliwość łatwego zidentyfikowania psa w przypadku jego zagubienia. Na obroży jest możliwość wytłoczenia wszystkich danych kontaktowych właściciela, dzięki którym z łatwością można się z nim będzie skontaktować w przypadku spotkania błąkającego się bezpańskiego psa.

Wybór odpowiedniej obroży dla psa

Wybierając odpowiednie obroże dla psów – więcej na stronie sklepu, warto jest wziąć pod uwagę kilka charakterystycznych parametrów, którymi pomiędzy sobą różnią się poszczególne modele. Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę:

– materiał z jakiego została wykonana dana obroża. Powinien być na tyle mocny i trwały, aby nie zniszczył się zbyt szybko, oraz aby wytrzymywał nagłe szarpnięcia w przypadku posiadania większego zwierzaka. Bardzo popularne są obroże skórzane i parciane. Są delikatne dla psów i łatwo dostosowują swój kształt do szyi, jednak potrafią barwić psią skórę, a zmoczone np. podczas deszczu, długo utrzymują wodę.

– zapięcie obroży, które powinno stwarzać możliwość regulacji. Daje nam to szanse na jak najlepsze dopasowanie obroży do psiej szyi. Najwygodniejsze zapięcia posiadają te wykonane z metalu, jednak najbardziej uniwersalne są zapięcia plastikowe, jednak ich trwałość może być zbyt mała w przypadku dużych psów.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours