Idealna miska dla psa

Estimated read time 2 min read

Każdy pies powinien mieć zapewnioną odpowiednią miski. W jednej z nich o każdej porze dnia powinien znaleźć wodę, a w drugiej swój posiłek. W zależności od wielkości psa i jego potrzeb warto zakupić mu takie naczynie, aby spełniało wszystkiego jego potrzeby. Jeżeli pies jest duży to warto, aby jego miski znajdowały się na stelażu, który ustawi naczynie kilka centymetrów wyżej, aby zwierzakowi łatwiej i bardziej komfortowo było opróżniać jej zawartość.

miski dla psaMiska na wodę

Wielkość miski dla psów zależy oczywiście od wielkości psa, ale ważne jest, żeby miska na wodę była dosyć ciężka sama w sobie – dzięki temu nie będzie się zanadto przemieszczać podczas gdy pies będzie z niej korzystał. Niektóre szczeniaki nie są w stanie pić ani jeść z misek aluminiowych, co oznacza, że mogą się bać lub czuć wyjątkowo niekomfortowo widząc swoje odbicie w dnie naczynia.

Miska na posiłki

W zależności od wielkości psa miska powinna być dostosowana zarówno wielkością jak i rodzajem, doskonałe miski i inne akcesoria dostaniesz w Obroza-elektryczna. Dla psa, który nie ma problemów z jedzeniem miska może być zrobiona z plastiku, aluminium, ceramiki – to nie ma znaczenia. Jeżeli jednak pies je za szybko i później męczy się w kącie z powodu nabrania za dużo powietrza warto zainwestować w miską zmuszającą go do spowolnienia całego procesu. Miski takie wyglądają na przykład jak trawa, albo jak labirynt. Pies musi się trochę namęczyć, żeby zjeść posiłek, ale dzięki temu robi to wolniej.

You May Also Like

More From Author